fbpx

WARSZTATY

Ogólnie o zajęciach:
To nie tylko zabawa! Takich zajęć nie znajdziecie nigdzie indziej! Zajęcia w Warsztatowni Dzieciowisko to taki moment, gdzie Ty rodzicu odpoczywasz, a dziecko rozwija się. Co rozumiemy przez odpoczywasz? Siedzisz w wesołej i spokojnej atmosferze, pijąc aromatyczną kawę, i obserwujesz. 
Pati i jej program autorski zrobił wrażenie na mnie i moim dziecku. Pokazał jak pracować z dzieckiem, aby uczyć je bez wysiłku! Brzmi extra? To nie wszystko.. Realizuje to czego brakuje w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Dzieci poszerzają wiedzę, rozwijają kompetencje miękkie, poznają i rozwijają siebie.

Co mamy do wyboru?

5 bloków tematycznych:
– Asertywność
– Komunikacja
– Ja i moje ciało
– Koncentracja
– Emocje
Zapisz się na dowolne zajęcia, wybierasz co chcesz. Zalecamy aby skorzystać z wszystkich, bo każde dziecko znajdzie w nich to czego potrzebuje dla pełnego rozwoju.
Możesz też powtarzać ten sam temat kilkukrotnie, bo program przygotowany został tak, aby w każdej chwili można było dołączyć, aby zawsze pojawiło się coś nowego i rozwijającego, a jednocześnie, aby ten sam temat trwał i był odkrywczy. Dzieci, które ominą jedno ze spotkań, mogły poznać temat w kolejnym terminie. Te zajęcia mają pomóc nie tylko dzieciom, ale też rodzicom przez zabawę bez wysiłku. Krótko mówiąc: Każdy blok będzie powtarzany, a więc jeżeli nie odpowiada Ci jeden termin, wpadajcie na drugi. Uprzedzamy jednak, że tu się rozwijamy .. dlatego każdy temat będzie edytowany i w każdej swojej odsłonie realizowany nieco inaczej. Zachęcamy Was do zapisywania dzieci na ten sam blok tematyczny kilkukrotnie, dlatego, że na jednych zajęciach nie możemy zrealizować wszystkiego. Dzieci muszą zasymilować otrzymaną wiedzę, przetrawić ją po swojemu i dopiero poznawać nowe obręby wiedzy, ćwiczyć poznane i nowe umiejętności. Utrwalanie i brak presji pełnią ogromną rolę w rozwoju. Gdy naciskamy, dziecko zablokuje się i wycofa. 
 
Wiek dzieci:

3-5 lat.
W trosce o dobro dzieci dajemy możliwość zapisania dzieci 2,5 rocznych, po uprzedniej konsultacji. Jeżeli chcesz, aby zajęcia odbywały się dla starszych dzieci poinformuj o tym organizatora. 6 latki znacząco odbiegają rozwojem od 3 latków dlatego nie możemy połączyć ich w jedną grupę.

Czas trwania zajęć:
90 minut. rozpoczęcie i opanowanie emocji, zajęcia właściwe, a następnie zakończenie, bo nie można wyjść z zajęć od tak! Zajęcia właściwe nie przekroczą 30 minut. Optymalny czas koncentracji przedszkolaka wynosi ok 20 minut. Dzieci są wytrwałe, przy dobrze dobranym programie i odrobienie zainteresowania w pełni wykorzystają te zajęcia 

Szczegółowy opis zajęć:
– Asertywność
Zajęcia uczące dzieci wyznaczania granic. Określania tego co chcę, czego nie chcę. Kiedy mówimy tak, a kiedy nie. To idealny wstęp do przyszłej asertywnej postawy życiowej. Zajęcia idealne dla dzieci dominujących, aby nauczyły się kiedy przekraczają granice innych oraz dla dzieci nieśmiałych, które mają problem z prezentowaniem swoich potrzeb. Zajęcia wspaniale wzmocnią zdrowe postawy u dzieci odważnych i wspierających innych.
– Komunikacja
Tutaj będziemy ćwiczyć jak to jest żyć z innymi ludźmi:
mamą, tatą,
babcią, wujkiem,
siostrą, bratem,
koleżanką…
Jak sama nazwa wskazuje będziemy ćwiczyć komunikowanie się z innymi. Zajęcia te wspaniale uzupełniają się z zajęciami z asertywności, ale ciężar treści położony jest tu na rozumienie i ustalanie. Przyjazne porozumiewanie się to coś czego dzieci powinny się uczyć, a najczęściej ten element materiału w placówkach opiekuńczo-edukacyjnych nie jest realizowany. Nawet 3 letni maluszek pojmuje już wiele, więc wykorzystaj ten moment i proponujemy zacząć przygotowywać go do rozmów, do radzenia sobie z konfliktami, konfrontacjami z innymi ludźmi i współpracy.
– Ja i moje ciało

Zajęcia bardzo ważne dla przedszkolaków! Jak być szczęśliwym człowiekiem, jak się nie wie gdzie jest pupa, dlaczego ucho słucha? Blok „Ja i moje ciało” to pierwsze i bardzo delikatne kładzenie podwalin do tego aby w wieku późniejszym rozpocząć edukację seksualną. Przy tej okazji rodzicu posłuchaj jakich słów używamy przy dzieciach kiedy mówimy o ciele, jak odpowiadamy na pozornie trudne lub banalne pytania. Na tych zajęciach się nie wstydzimy! Na tych zajęciach nie ma zbereźności
– Koncentracja
„Mówię do niego, a on nie słucha”. Nie słucha, bo skupia się na czymś innym, a żeby potrafić się skupić warto to ćwiczyć. Na zajęciach z koncentracji, jak sama nazwa wskazuje, uczymy się koncentrować. Każdy ma inne zdolności w tym zakresie, ale niezależnie jak bardzo Twoje dziecko potrafi się skupić, dobrze, aby nie zatraciło tej umiejętności, bo jest ona bardzo ważna przy realizowaniu codziennych czynności oraz będzie wyznacznikiem tego jak Twoje dziecko poradzi sobie na zajęciach przedszkolnych i szkolnych.
– Emocje
Zajęcia o emocjach, czasami będą bardzo emocjonujące, a czasami całkiem spokojne. Podczas tych spotkań poznamy takie zagadkowe postacie jak: Złość, Smutek, Radość, Współczucie… och! Mamy ich wiele do poznania i choć nam dorosłym wydają się takie proste to okazuje się, że brakuje nam ich prawdziwego zrozumienia. Te zajęcia pozwolą Twojemu dziecku na poznanie siebie i innych. Lepsze rozumienie emocji, to niezbędny element pracy nad komunikacją i asertywnością. Nerwusy bywają bowiem niemiłe, a nieasertywni ludzie smutni. Dzieci silnie odczuwają emocje, ale nie zawsze je rozumieją i nie wiedzą jak sobie z nimi radzić. 

W tym momencie pewnie część z Was, czuje, ze i dorośli powinni odbyć takie zajęcia? Może kiedyś zorganizujemy takie zajęcia również dla dorosłych, a tymczasem zachęcamy Was do tego, aby z tego warsztatu obowiązkowo skorzystał Wasz maluch!