fbpx

WYPOŻYCZALNIA

Kiedy nie wiesz czego chcesz, co Ci potrzebne, jak działa i czy sprawdzi się u Ciebie, to potrzebna Ci wypożyczalnia sprzętu dla kobiet w ciąży, matek i dzieci . My takie miejsce przybliżamy Ci dzięki współpracy ze sklepem Pati i Maks. Teraz adaptery do pasów w ciąży, monitory oddechu i detektory tętna płodu, laktator medyczny wypożyczysz nie tylko w wypożyczalni Pati i Maks, ale również w PituPitu, tu na Polan 28, blisko Ciebie. Sprawdź jak bije serduszko Twojego dziecka, nagraj to i miej wspaniałą pamiątkę. Zadbaj o jego bezpieczeństwo jeszcze w brzuszku wyposażając się w adapter, który da Waszej dwójce bezpieczeństwo w samochodzie już w trakcie ciąży, rozkręć laktację jeśli jest taka potrzeba..Bo wypożyczalnia to pakiet możliwości i oszczędności, przy pełni bezpieczeństwa. Wypożyczony to znaczy zadbany, przetestowany i gotowy do poznania, bo jak działa monitor oddechu?

 Jeżeli masz wątpliwość i nie chcesz przeinwestować, wypożycz..

Wypożyczalnia sprzętu dla rodziców oraz niemowląt dotychczas znajdowała się tylko w sklepach Pati i Maks, a teraz swój kolejny punkt ma w Apocomito. Dzięki współpracy tego wyjątkowego miejsca ze sklepem z rodzinnymi poznańskimi korzeniami, teraz blisko Ciebie, z łatwością wypożyczysz: laktatory, detektory tętna płodu, adaptery do pasów, monitory oddechu, laktatory, wagi niemowlęce, laktatory, nosidła i chusty.

 

  1. Laktator w wypożyczalni Pati i Maks

W ofercie wypożyczalni jest najnowszej generacji, najbardziej zaawansowany model: Medela Symphony. To tak naprawdę pompa, która pełni rolę odciągacza pokarmu, stworzonego do rozwiązywania najtrudniejszych problemów laktacyjnych. Może inicjujować, rozwijać i pomagać w utrzymywaniu laktacji na odpowiednim poziomie. Pompa ta bez problemu poradzi sobie, gdy trzeba często i długo odciągać pokarm z najbardziej komfortowym podciśnieniem, dzięki czemu jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla wrażliwych piersi. Pozwala zaoszczędzić czas, działa stosując naturalny rytm ssania dziecka. Oprócz tego może łagodzić obrzęk zapalenia sutka i oczywiście jest sposobem na płaskie lub wklęsłe brodawki. Masz problem laktacyjny, którego nie rozwiązał inny laktator? To rozwiązanie może być dla Ciebie.

  1. Waga

Są takie niemowlaki, których waga wymaga regularnego sprawdzania, aby kontrolować prawidłowy wzrost niemowlęcia. Wtedy potrzebna jest specjalna waga niemowlęca. Jeżeli jesteś mamą  dziecka z niedowagą lub innymi zaburzeniami wagi, potrzebujesz sprawdzić ile pokarmu zjadło Twoje dziecko, to waga niemowlęca jest tym czego potrzebujesz.  W Apocomito możesz ją wypożyczyć za niewielką opłatą. Oferowany model firm Salvea (dawne Abakus) sprawdza się do mniejszych i większych dzieci w różnym wieku ( do 30 kg). W zestawie jest tacka  pozwalająca bezpiecznie ważyć niemowlęta. Wyniki są bardzo precyzyjne dlatego polecamy wypróbować ten model. Możesz go wypożyczyć na dowolną ilość dni.

  1. Monitor oddechu

Pati i Maks poleca przy każdym niemowlaku wyposażyć się w monitor oddechu, a przy dzieciach z problemami zdrowotnymi oraz przy wcześniakach jest to produkt wręcz wymagany dla ochrony ich życia. W ramach wypożyczalni możecie skorzystać z monitora oddechu Babysense 5, który jest jednym z najnowszych i najlepszych modeli na rynku. Wyprzedza go tylko Babysense 7, który możecie zakupić w sklepach Pati i Maks. Model ten ma najniższy wskaźnik fałszywych alarmów, posiada certyfikat medyczny, jest niesamowicie prosty w obsłudze, bo prawie bezobsługowy, jest w pełni bezpieczny, wyposażony w alarm, który zawiadomi Cię o problemie z oddechem lub wybudzi dziecko i przywróci oddech. Jest bardzo czułym urządzeniem, które czyta ruchy oddechowe maleństwa dzięki dwóm płytkom ułożonym pod materacem. Jeden monitor może być używany maksymalnie dla jednego dziecka ułożonego samodzielnie w łóżeczku.

  1. Adapter do pasów

Adapter do pasów dla kobiet w ciąży BeSafe występuje w dwóch wersjach (montaż na pas lub montaż na pas z opcją isofix), jest niewielki, wygodny i chroni dwa życia. Producent deklaruje, że można stosować go od 2 miesiąca ciąży. Te Panie, którym pas zsuwa się podczas jazdy i wiedzą jakie to niebezpieczne, poszukują takiego rozwiązania, które zapewni im, w razie wypadku, prawidłową pracę pasa bezpieczeństwa. Jeżeli pas nie przebiega prawidłowo, czyli na wysokości kolców biodrowych, w razie wypadku mama może z niego wypaść, w efekcie czego dochodzić może do śmierci mamy, nienarodzonego dziecka lub obojga tych ważnych osób. W ciąży można jeździć bez pasów, ale to niebezpieczne i niekonieczne, skoro jest takie rozwiązanie jak adapter do pasów. Możesz go obejrzeć w Apocomito i wypożyczyć za niewielką opłatą. Wzrośnie nie tylko komfort Twojego podróżowania, ale przede wszystkim, to co najważniejsze: bezpieczeństwo Twoje i Twojego dziecka.

  1. Detektor tętna płodu

W wypożyczalni dostępne jest bardzo małe i praktyczne urządzenie, które pozwala na słuchanie bicia serca maleństwa w brzuchu mamy już od 16.tygodnia ciąży, otrzymanie wykresu rytmu serca, nagrywanie tego co usłyszymy i dzielenie się tym z innymi. Detektor tętna płody Miniland pozwala także na sprawdzanie długości trwania skurczów, obserwację napięcia tętniczego i ruchów płodu. Możesz z jego pomocą sprawdzić wysokość dna miednicy i porównać informacje o rozwoju dziecka z wykresami Światowej Organizacji Zdrowia. Do obsługi urządzenia korzystamy z aplikacji eMyBaby na telefonie komórkowym. Cały ten proces jest w pełni bezpieczny, bezbolesny i zapewni Ci pamiątkę na całe życie. Potrzebujesz tylko żel do USG, który również uzyskasz w ramach wypożyczalni oraz urządzenie z systemem Android (minimum: system operacyjny 2.3.3, RAM: 512MB) lub IOS (minimum: iPhone , RAM:512MB – iPad – iPad Mini). Detektor działa aż 3 godziny od naładowania.

  1. Chusty

Jeżeli szukasz chusty elastycznej, kółkowej lub elastycznej w dowolnym rozmiarze to nasza wypożyczalnia takie właśnie oferuje. Wysokiej klasy chusty polskiej marki Lenny Lamb pozwalają na noszenie niemowląt i większych dzieci w sposób bezpieczny i prawidłowy. Chustonosznie daje możliwość wykonywania codziennych czynności przy jednoczesnym noszeniu dziecka, pozwala na budowanie bliskości i pozytywnych relacji z dzieckiem. Noszenie chusty jest proste, ale jeżeli nie potrafisz tego zrobić, my Cię nauczymy. Maksymalny udźwig chusty to nawet 25 kg. Wystarczy, że dobrze dobierzesz chustę. Przetestuj rozwiązanie wynajmując chustę na dowolną ilość dni.

  1. Nosidła

Jeżeli szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci na wolne ręce bez odkładania dziecka, ale nie interesują Cię chusty, to warto wypróbować nosidło. Dostępne są trzy modele: ergonomiczne, klamrowe i typu Wrap-Tai lub LennyUp. Nosidła, które proponujemy są bezpieczny, przetestowane i jednej z czołowych polskich marek, LennyLamb. Maksymalne obciążenie to 20 kg. Dysponujemy nosidłami wykonanymi z tkaniny „chustowej” i nie tylko. Pokażemy Ci jak łatwo i szybko, bez specjalnego przeszkolenia zamontujesz nosidło.

 

Ważne informacje dla wypożyczającego:

Przed wypożyczeniem sprzętu odbędziesz przeszkolenie i dokładny instruktaż.
Wypożyczenie może więc zająć nawet 20 min.
Nie możesz odesłać wypożyczonego sprzętu. Należy go oddać osobiście.
Istnieje możliwość przedłużenia mailowego.
Nie można wypożyczyć sprzętu przez internet.
Sprzęt oddajesz tam gdzie go wypożyczałeś.
Pamiętaj dbać o każdy wypożyczony element.