fbpx

Psychologia Okołoporodowa

Psychologia Okołoporodowa – to cykl 3 spotkań online tylko dla Przyszłych Rodziców!

Czas okołoporodowy, choć radosny i pełen oczekiwania, nie jest dla wielu par łatwym czasem. Przeróżne dylematy, stany emocjonalne, skrajne myśli przebiegają czasem z zawrotną prędkością i powodują wiele niepokojów i rozterek. CELEM tego cyklu spotkań jest WSPARCIE oraz przekazanie solidnej wiedzy merytorycznej. Odczarowanie wielu stereotypów i mitów, uspokojenie i pomoc w ukierunkowaniu energii życiowej przyszłych rodziców na to, co jest w zasięgu ich wpływu. To wyjątkowe spotkania i niezwykła podróż w niedaleką przyszłość, aby lepiej i spokojniej się na nią przygotować. Niewątpliwie przydatny warsztat, ponieważ bazuje na DOŚWIADCZENIU MEDYCZNYM I PSYCHOLOGICZNYM trenerki. Zapraszamy Was bardzo serdecznie!  Spotkania odbywać się będą w czwartki o 18:00-19:30 (90 min.) na Skype.

Ilość miejsc ograniczona – 50 – formularz zgłoszeniowy <- kliknij żeby wypełnić

Inwestycja: 150 zł za 3 spotkania online

 

Vol. 1. Już za chwileczkę, już za momencik… 

To będzie Nasze pierwsze spotkanie, a więc najpierw trochę sobie pogadamy i się poznamy, ponieważ razem będziemy tworzyć bezpieczną przestrzeń do Naszych spotkań i rozmów.

Omówimy czas przedporodowy: 

 • Jego wartość, korzyści, emocje, ale też wyzwania.
 • Powiem Wam z perspektywy psychologicznej o tym, co może się pojawić na tym etapie zmian.
 • Co może budzić niepokój, lecz jest naturalne, bo przecież ludzkie.
 • Pomówimy o oczekiwaniach, przekonaniach i ważnych decyzjach.
 • Zastanowimy się nad tym, co to właściwie znaczy wystarczająco dobrze się przygotować. W sobie i wokół siebie.

Będzie dużo ważnych treści i dużo dobrego humoru.

Po tym spotkaniu poczujecie więcej spokoju, siły, dobrej energii i poczucia własnego wpływu na czas w jakim jesteście. Im więcej wiem, tym mniej się lękam! Poproszę Was również o wykonanie pewnego zadania domowego

 

Vol. 2. Aaaaa, jedziemy rodzić!!! 

Drugie spotkanie zaczniemy od Waszych refleksji na temat owego tajemniczego zadania domowego Potem płynnie wejdziemy razem na teren Szpitala..

 • Przejdziemy przez Izbę Przyjęć, Oddział Porodowy aż umościmy się na wygodnym łóżku porodowym. Nie, nie wszyscy!
 • Opowiem z czym można się tam spotkać na tym medycznym terenie, czego unikać, jak się odnaleźć i kto jest najważniejszy we współpracy na sali porodowej.
 • Odkryjemy wspólnie w jaki sposób możecie zapewnić sobie większe poczucie przestrzeni i bezpieczeństwa,
 • na co się nakierować oraz jakie zjawiska emocjonalne mogą ujawnić się w Kobiecie rodzącej.

Nawet poruszymy temat ewentualnej obecności Osoby Towarzyszącej Kobiecie rodzącej. W niej też mogą zaistnieć jakieś emocjonalne zjawiska. Toż to bardzo odpowiedzialna rola! Ale, ale! Spokojnie, wszystko co ludzkie, nie jest Nam obce!

Na pewno to spotkanie uspokoi Was, rozluźni i rozjaśni Wam realne możliwości działania na terenie medyków i podczas samego procesu porodu. Przy okazji zapewnię Wam dawkę dobrego humoru. Opowiem kilka przeciekawych historii z mojego doświadczenia. Z zachowaniem RODO oczywiście  I kolejne maleńkie zadanie domowe dla Was na koniec

Vol. 3. Ufffff! Jakie szczęście, że już po! 

Oczywiście, że zapytam o zadanie domowe  To będzie Nasze 3 i ostatnie spotkanie.

Zajmiemy się niewątpliwie 

 • modą, mitami i stereotypami „szczęśliwej mamy i taty”. Ponieważ będziemy już prawdopodobnie w domowych pieleszach, przespacerujemy się po wspólnie po zaczątku rewolucji w Waszym życiu!
 • Opowiem co słychać w na poziomie hormonalnym, a co za tym idzie emocjonalnym i cielesnym w świecie świeżo upieczonej Mamy. To bardzo istotne procesy, acz wariackie czasem mogą się okazać w tej materii.
 • Odczarujemy kilka spraw w budowaniu relacji z maleństwem. Pomówimy o zasobach osobistych i tym, co ważne dla Kobiety – Matki i tym, co ważne dla Mężczyzny – Ojca w tym czasie.

Czy spełnianie się w roli rodzica znaczy to samo dla jednego i drugiego?

 • Opowiem o zjawisku „baby blues” i innych możliwych wiksach poporodowych. I co jeszcze?
 • Zacumujemy chwilę w najważniejszej bazie rodzinnej, czyli relacji mąż-żona, bo przecież „szczęśliwi rodzice, to szczęśliwe dzieci”.

Spotkanie uporządkuje Wam obszar wyobrażeń i faktów, poszerzy perspektywę działania i wsparcia po powrocie do domu oraz już teraz nakieruje na pogłębianie zaufania i więzi w partnerstwie. Będziecie Państwo zadowoleni

Chcecie zadanie domowe? Naprawdę? Super

Każde spotkanie zakończymy podsumowaniem, aby każdy z Was zabrał to, co dla niego najważniejsze.

Zapraszam w tę niezwykłą, wspólną podróż. Do miłego!