fbpx

Warsztaty Seksuologiczne

Spotkania trwają 90 minut i przeznaczone są dla osób posiadających dzieci, spodziewających się dziecka lub rozważających założenie rodziny. Wiek nie ma tu dla nas znaczenia. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu, we wtorki o 20:30

Vol. 1  Rodzice fajna SeksPara
Opowiem Wam o tym jak stać się seksualnie zadowoloną parą i co robić, żeby było w związku dobrze i miło, a także tak, aby się nie kończyło. Wyjaśnię, czy przerwy w seksie go ulepszają czy pogarszają i czy trzeba seksu uprawiać dużo, żeby być w szczęśliwym związku. Poruszymy na tym spotkaniu ważny temat: jak seksualność rodziców i ich współżycie wpływa na dzieci. A na dokładkę, jeżeli będziecie chcieli wiedzieć, zaserwujemy informację, czy chodzenie nago po mieszkaniu jest dobre przy dzieciach i jaki seks to normalny seks. Nie będę Was o nic pytać, nie będę się dowiadywać. Będę opowiadać i odpowiadać. Celem tego spotkania jest wyjść jako szczęśliwa para.

Vol. 2  Mity i kity w temacie seksu
To spotkanie będzie szalenie ciekawe i pomoże Wam nie zrobić gafy w najmniej odpowiednim momencie. Mówią, że dzieci zaglądają sobie w majtki, że Twój syn nie może interesować się kuzynką, że pan od wf-u to pedofil bo dotknął uczennicy za kitkę, a seksu pragną bardziej faceci. Mówią, że masturbacja szkodzi, a orgazm pomaga na ból głowy. Mówią, że edukacja seksualna chroni przed przedwczesnym współżyciem, że dziewczynki się nie masturbują. Czy to prawda? Przygotowałam dla Was całą listę mitów i ściem o seksualności człowieka małego i dużego, która pomoże Wam lepiej cieszyć się życiem i nie dawać się nabierać na medialne plotki o seksie.

Vol. 3  Seksowna mama po porodzie
Jak to zrobić żeby być seksowną po porodzie „Jestem gruba, a tu mi został fałd skóry, cycki mi obwisły…” To jak Ty się czujesz po porodzie? Jeżeli nie czujesz się świetnie, to zapraszam Cię na spotkanie ze mną, bo nie warto czuć się źle. Wszystko jest w Twojej głowie, tylko trzeba zrobić porządek. Pomogę Wam poczuć się dobrze i pewnie siebie. My kobiety, rodzimy, zmieniamy się, ale jedno jest pewne – pozostajemy sexy! Tak kochana! Ty też! Zapraszam wszystkie brzydkie, grube, chude, niezbyt ładne i te które ogólnie wszystko z Wami ok, ale coś jeszcze byście w sobie zmieniły.

Vol. 4  Mama pewna siebie to szczęśliwa mama
Oto warsztat z pewności siebie. Jesteś wspaniałą osobą, jesteś piękną kobietą, tylko jeszcze o tym nie wiesz, albo masz wątpliwości. Jeżeli tak jest to niezależnie czy te odczucia widać po Tobie, czy pozornie emanujesz pewnością siebie, to warto to zmienić. Jeżeli wątpisz w siebie, jeżeli nie czujesz się przekonana do siebie lub swoich poglądów to nie możesz być szczęśliwa. Nie w pełni! Pamiętaj, ze to udział się Twojemu dziecku. Bądź sobą i ciesz się tym, aby później nauczyć tego, przekazać to swojemu dziecku. Dasz radę. Pokochaj swoje ciało, pomysły i osobowość. Wierzę w Ciebie. Czas nabrać pewności siebie i kierować się swoim szczęściem.

Vol. 5  Facet w łóżku na łańcuszku
Cała prawda o facetach. 90 minut o tym czego pragną faceci, czego się boją i do czego dążą. Dowiesz się co na nich działa, czego się boją i o czym marzą. Zdradzę Ci sposoby na poznać prawdziwe oblicze Twojego konkretnego i niepowtarzalnego faceta, jego własne gusta, opinie i mieć lepszy wpływ na to, abyś i Ty była wyjątkowa i nie do zastąpienia.

Vol. 6   Nie Lada Zrada
Kobiety boją się zdrady bardziej niż mężczyźni, ale facetów zdrada boli bardziej. Tyle o fizycznej zdradzie, a co ze zdradą emocjonalną? Nie każda kobieta jest taka sama, nie każdy mężczyzna jest identyczny, każda zdrada bierze się z innych przyczyn i ma inny przebieg. Zdrada to taka paskudna bakteria, która czasami się przypałęta. Włazi do jakiegoś związku i powoduje … oj różne rzeczy powoduje. Czasami ból, czasami zaprzeczanie. Czasami przypałęta się zaproszona, a czasami zupełnie przypadkiem, a co najciekawsze: czasami bardzo szkodzi, a czasami uzdrowi sytuację. Pogadamy o tym co zrobić gdy wiemy, że ktoś zdradza, ale nas to bezpośrednio nie dotyczy, czy zdradza ma zawsze i tylko negatywne oblicze, czym w ogóle jest zdradza i czy możesz czuć się urażona skoro on popatrzył na inną. Opowiem Wam też o historii z rowerem, żebyście trochę mogły zapobiec zdradzie, a trochę się na nią przygotować, bo przecież żadnej z nas to (nie)dotyczy…

Vol. 7  Pokochałam tatusia bo…
Jak wybieramy partnera to jest taki wspaniały, że nikt nie wierzymy we własne szczęście. To skąd wziął się ten facet obok Ciebie, który zapomina czasami o byciu miłym, porządnym i taaaaakim szalenie zaradnym? Skąd w tym facecie wziął się ten leń, ten cham, i ten szalenie wkurzający gość? Ja wiem proszę Pani. Wiem też, że czasami każdego nachodzą wątpliwości w chwili złości. Zapraszam Was na spotkanie o tym jak oswoić partnera, czyli o tym jak na co dzień pracować nad związkiem lub odpuszczać, aby dawał nam radość, a szczęście innych nie kółko w oczy, bo wierz mi, że często nie ma czym kłóć. Wszystko rozchodzi się o to, że poślubiamy fantazję, a zabieramy do domu rzeczywistość. Dokonamy jednak razem kilku zmian w kontrakcie.

Vol. 8  Tak mi rób kochanie!
To będzie wykład o tym jak robić dobrze, ale pokazu nie będzie. Opowiem Wam o tym co daje nam radość w łóżkowych igraszkach, co powoduje lepsze orgazmy i co daje lepsze zadowolenie z życia intymnego. Wysłuchaj jak możesz lepiej zadbać o swoje szczęście „w łóżku” (i nie tylko w łóżku), ale też większą satysfakcję z seksu i relacji intymnych swojego partnera. Pokażę Wam też tą część kamasutry, której nikt jeszcze nie widział, bo podobno nie po to kupił tą książkę.

Vol. 9  Skąd się biorą dzieci?
Jedno z najstraszniejszych pytań, które stworzyło cały wysyp koncepcji: kapusta, bocian, nasionko podczas pocałunku… a wtedy pada pytanie: „To czemu urósł Ci brzuszek?” i nagle masz ogromną ochotę szukać pomocy. To nie musi być straszne. Nie powinniśmy zmieniać tematu, ani kłamać. Musimy umieć ten temat przekazać. Źle omówiony temat staje się traumatyczny dla dzieci, szczególnie dla dziewczynek, podobnie jak nieomówiony temat miesiączki, powoduje strach przed podpaską u chłopców. Zapraszam Was drodzy rodzice do spotkania przy kawie, podczas którego nauczę Was bez spiny wyjaśniać: skąd to dziecko się tam wzięło i którędy zamierza wyjść, tak abyście potrafili opowiedzieć o tym ciekawskiej 4 latce i żądnemu wiedzy 6 latkowi. Po prostu: jak rozmawiać z dziećmi w różnym wieku o zapłodnieniu, ciąży i porodzie.

Vol. 10 Harmonogram seksualny
Skoro myślisz o tym jaką edukację zapewnić swojemu dziecku i jaki język dodatkowy będzie miał w szkole Skoro dbasz o prawidłową dietę swojego dziecka, to czy nie powinno Cię też interesować, jak i kiedy Twoje dziecko będzie interesowało się swoimi potencjalnymi partnerami i swoją seksualnością? Czy wiesz jak przebiega rozwój seksualny człowieka, od urodzenia, przez przedszkolaka, nastolatka, aż po dorosłego? Kiedy kształtuje się orientacja seksualna i skąd się bierze? Jak wyglądają pierwsze miłostki. Warto wiedzieć, jak rozwija się Twoje dziecko, nie tylko pod względem wagi, wzrostu czy mowy. Ważne, aby wiedzieć co dzieje się z jego ciałem i potrzebami. Odważ się przyjść posłuchać. Jeżeli masz pytanie to możesz je zadać, ale nie udawaj, że w Twoim dziecku nie ma napięć, ciekawości i potrzeb. Bądź wspierającym rodzicem i przygotuj się na dorastanie Twojego malucha.

Vol. 11  Seksualność małego dziecka
Zobaczycie, że temat seksualności nawet małego dziecka jest dla wszystkich rodziców tak samo obecny, ale czasami niepotrzebnie straszny. Od kiedy człowiek jest seksualny? Jak ta seksualność się objawia i jak na nią odpowiadać? Na te i inne pytania odpowiemy na spotkaniu „Seksualność małego dziecka”. Podzielę się z Wami wiedzą na temat tego jak reagować na „odejdź mamo, bo ja wezmę ślub z tatusiem” i wyjaśnię, dlaczego dzieci chwytają za miejsca intymne ludzi dorosłych. Nie ominiemy tematu masturbacji dziecięcej. Dowiecie się jakie zachowania są normą dla wieku rozwojowego, a co jest sygnałem, że musimy coś poprawić, albo pomóc dziecku.

Vol. 12  Seksownie- czy, jak, kiedy?
W temacie już zawarte jest streszczenie tego co będzie, a będziemy mówić o tym:

  • Czy i o czym rozmawiać z dziećmi?
  • Jakich słów używać?
  • Kiedy rozmawiać?
  • Gdzie rozmawiać?
  • Z kim lub przy kim mówić lub nie mówić?

Po prostu jak to zrobić, aby przebrnąć przez krępujący, niewygodny temat. Obiecuję, że będzie mniej krępujący, jeżeli odbędziecie takie mini szkolenie. Padną różne niecodzienne słowa: orgazm, płeć, wytrysk, wzwód, sutek, cycek, nago, wchodzić… hmmm wchodzić, dochodzić, to brzydkie słowa? I dlaczego mówimy na nie brzydkie? Do zobaczenia w PituPitu..