80 zł wejście/ jedna pociecha + 50 zł za każde kolejne dziecko.
ZAJĘCIA DLA DZIECI OD 6 MC DO 99 LAT 😉

Senso Rojbry ‒ nietuzinkowe warsztaty sensoryczne dla niemowląt, dzieci i dorosłych ?

W A Po Co Mi To? każde, nawet te najbardziej znane formy zajęć dla małych dzieci, zyskują nowe oblicze i wyjątkową oprawę. Tak jest także w wypadku warsztatów sensorycznych, znanych Wam najczęściej  jako sensoplastyka® i sensoryka. U nas są to Senso Rojbry, bo pozwalamy dzieciom nie tylko doświadczać różnych bodźców zmysłowych, ale także nieźle narozrabiać.

Czym są zajęcia z sensoryki, sensoplastyki®?

Zajęcia sensoryczne polegają na zabawie różnymi substancjami, fakturami i kolorami. W tym celu na warsztatach wykorzystywane są bezpieczne produkty spożywcze oraz codziennego użytku, m.in.: ryż i makaron, nierzadko kolorowany barwnikami spożywczymi, mąka czy kasza, lód, galaretka, kisiel, woda, warzywa i owoce, a także piasek kinetyczny, karton czy papier. Dzieci mogą przez godzinę swobodnie eksploatować przygotowaną przez prowadzących przestrzeń, bawiąc się tymi produktami w sposób całkowicie dowolny: mogą przesypywać, gnieść, stukać, podrzucać, malować, lepić etc. Warsztaty sensoryczne angażują wszystkie dziecięce zmysły: wzrok, słuch, dotyk, zapach, często też smak, bo wykorzystując same bezpieczne produkty, możemy dzieciom pozwolić czegoś spróbować. Sensoryka jest bardzo atrakcyjną i kreatyną formą zajęć i doskonale wpływa na rozwój małych dzieci: uwrażliwia na bodźce dotykowe, wpływa na koordynację ręka-oko, uświadamia dzieciom konsekwencje swoich działań, uczy związków przyczynowo-skutkowych.

Warsztaty sensoryczne w unikalnej oprawie

Podobnie jak Fifne Majsterkowanie, tak samo Senso Rojbry powstały w A Po Co Mi To? spocie familijnych wydarzeń jako owoc współpracy założycielki marki Sylwii Kaczmarek i Anny Kopeć, znanej jako Fifna Mama. Tchnęły one w tradycyjną formę zajęć sensorycznych nowego ducha i tak powstały nietuzinkowe warsztaty, które są nie tylko źródłem wszelakich bodźców zmysłowych, ale mają walor edukacyjny. Każde nasze zajęcia mają z góry ustaloną tematykę, a przygotowane stanowiska do zabawy są głęboko przemyślane i związane z owym tematem. Przykładowo ‒ na zajęciach poświęconych wsi w sali na dzieci czekała wielka kartonowa krowa do wydojenia, skrzynia warzyw do wykopania z ziemi, oraz kolejna do zasiania, kartonowe obklejone piórami kury, które składały jaja… na twardo. Na warsztatach poświęconych pogodzie były strefy klimatyczne: balia z lodem, psikacze z wodą imitującą deszcz, lampa nagrzewająca poduszkę z ziarnami, symbolizująca słońce czy karton pociętego białego papieru, którym dzieci posypywały się jak śniegiem.

Dlaczego warto zapisać się na zajęcia sensoryczne w A Po Co Mi to?

Na początku sala wygląda świetnie, a potem wszystko ogarnia chaos! I tak ma być. Senso Rojbry polegają na tym, że dorośli przygotowują przestrzeń, którą potem oddają we władanie dzieciom, i z którą dzieci mogą zrobić, co chcą. Maluchy mają samodzielnie ‒ bez względu na wiek ‒ eksploatować przygotowane stanowiska. Niektóre przy każdym spędzą po pięć minut, inne całe zajęcia będą siedzieć w balii z galaretką lub piaskiem kinetycznym. Rolą rodzica jest pilnowanie, żeby dziecko nie zrobiło sobie i innym krzywdy, ale radzimy nie ingerować w sposób, w jaki maluchy doświadczają przygotowanej przestrzeni. Możemy je zachęcać do spróbowania czegoś nowego, ale dajmy im czas, dla wielu niemowląt i dzieci szczególnie za pierwszym razem doznania będą bardzo silne, stąd same powinny je sobie dawkować. Ten model zajęć jest bardzo popularną formą i wasze dzieci spotkają się sensoplastyką® w żłobku czy przedszkolu ‒ warto, by wcześniej poznały je w towarzystwie rodzica.

Garść informacji o warsztatach sensorycznych w A Po Co Mi To?

Na Senso Rojbry zapraszamy Wasze dzieci oraz Was w ubraniach, których wam nie żal ‒ wykorzystujemy produkty i barwniki spożywcze. Weźcie także ręcznik, mokre chusteczki i ubrania na zmianę dla siebie i dzieci, żeby móc po zajęciach doprowadzić się do porządku. Warsztaty sensoryczne odbywają się raz w miesiącu we wszystkich filach A Po Co Mi To? z reguły w sobotę. Aktualny harmonogram zajęć znajdziesz tu. Ilość miejsc jest ograniczona, a o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń. Aby zapoznać się z cennikiem i zarezerwować miejsce skontaktuj się z filią w Poznaniu lub Koninie. Po zajęciach warto znaleźć czas na to, by dziecko mogło się napić, coś zjeść i się wyciszyć np. na spacerze, a młodsze dzieci z pewnością pójdą na drzemkę. Senso Rojbry to intensywne, pełne nowych doznań warsztaty i gwarantujemy, że Wasze pociechy będą po nich zmęczone.

“A Po Co Mi To?, czyli spot familijnych wydarzeń, magiczne miejsce, które na tysiąc różnych sposobów opiekuje się całymi rodzinami. Miejsce, w którym czujesz się jak w domu.”

– Sylwia

Zapraszamy do naszej sali zabaw w Poznaniu, gdzie zapewniamy niezapomniane przyjęcia tematyczne dla dzieci. Nasze wyjątkowe przyjęcia tematyczne to idealny sposób na stworzenie magicznej atmosfery i zapewnienie niezapomnianej zabawy dla najmłodszych. Każde przyjęcie tematyczne jest dopasowane do indywidualnych preferencji i zainteresowań dziecka, gwarantując nie tylko radość, ale także rozwój wyobraźni i kreatywności.

W naszej sali zabaw w Poznaniu dbamy również o bezpieczną zabawę najmłodszych. Nasze huśtawki dla najmłodszych zostały specjalnie zaprojektowane tak, aby zapewnić maluchom bezpieczne doświadczenia pełne radości i balansu. Dzieci mogą cieszyć się huśtawkami, rozwijając przy tym swoje zdolności motoryczne i równowagę.

W okresie letnim proponujemy również plenerowe atrakcje dla dzieci. Sensorojbry i Freekowanie na Polanie posiada specjalnie przygotowany teren, gdzie maluchy mogą bawić się na świeżym powietrzu, ciesząc się słońcem i przyjemną atmosferą. Plenerowe atrakcje dla dzieci to doskonały sposób na aktywną zabawę i rozwijanie zdolności fizycznych, jednocześnie korzystając z uroków natury.

Nasza sala zabaw dla dzieci w Poznaniu to miejsce, gdzie radość, bezpieczeństwo i rozwój idą w parze. Nasze atrakcje i zabawki są starannie dobrane, aby zapewnić dzieciom pełną radość i stymulować ich rozwój emocjonalny, społeczny i fizyczny. Zapewniamy bezpieczne otoczenie, profesjonalną obsługę i atrakcje, które zachwycają zarówno dzieci, jak i rodziców.

Dodatkowo, w naszej sali zabaw znajdują się kąciki tematyczne, które zachęcają dzieci do odkrywania różnych światów i rozwijania swojej wyobraźni. Nasze kąciki tematyczne dla dzieci są pełne ciekawych rekwizytów, zabawek i elementów dekoracyjnych, które pozwalają maluchom wcielić się w różne role i twórczo się bawić. To doskonała okazja dla dzieci do rozwijania kreatywności, umiejętności społecznych i eksplorowania świata w przyjazny i inspirujący sposób.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat naszej sali zabaw w Poznaniu oraz naszej pełnej oferty atrakcji dla dzieci. Oferujemy nie tylko miejsce do zabawy, ale również możliwość rozwoju, wyrażania siebie i tworzenia niezapomnianych